Září 2010

Konkurence Skypu, program ooVoo

2. září 2010 v 18:35 | Martin |  Komunikace
Věděli jste, že existuje poměrně výborně funkční program, který dokáže docela hravě konkurovat programu Skype? Ne? Tak to vám něco málo řeknu o programu ooVoo.

Komunikační program ooVoo je vlastně obdoba programu Skype. Umožní vám telefonování přes internet, umožní vám video hovory i textové vykecávání.

Jeden by si řekl, že se jedná o ideální program. Má to ale jedno "ALE". A to sice, že tento program nepoužívá tolik uživatelů jako programy Skype. Na Skypu dnes najdete už téměř každého. Kdežto na "ooVu"?

Tvůrci programu tento problém částečně vyřešili a myslím, že i dosti invenčně. Prostě stačí druhému účastníkovi poslat odkaz na webovou stránku, kde je komunikační okénko a on s vámi (když vy ooVoo máte) může bezproblémově komunikovat. Pokud se tedy chcete spojit s někým kdo Skype nepoužívá ani toto není u ooVa problém.

Celkově je myslím jakákoliv konkurence dobrá, protože jednak nutí k vývoji a zdokonalování (firma neusne na vavřínech) jednak to je jistá korekce trhu. Když je někdo totiž v něčem neomezeným "vládcem", může si dělat co chce :-)

Zkuste tedy i Vy program ooVoo :-)